JACQUARD SolarFast 4oz / Barwniki do odbitek światłoczułych i drukowania słońcem na tkaninach i papierze

Farba do odbitek światłoczułych

  Dodaj opinię
Kod: F-JSD1100

Jacquard

  • 52,00 zł / szt.

  • Historia ceny
Możesz otrzymać gratis
nr 1
TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
brakuje 999 zł
nr 2
TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
brakuje 1 111 zł
Patine

Informacje o produkcie

JACQUARD SolarFast to specjalna farba do wyjątkowo atrakcyjnego procesu drukowania słońcem na tkaninach i papierze. Barwniki SolarFast rozwijają kolor i stają się trwałe tylko pod wpływem światła słonecznego (UV). Rękodzieło, które możesz tworzyć w niesamowicie atrakcyjny sposób, osiągając fantastyczne efekty. Ta unikalna właściwość oznacza, że SolarFast może być używany do tworzenia niezwykle szczegółowych fotografii, fotogramów i odcisków cieni na papierze lub tkaninie. Wykorzystaj moc słońca, by wykonać szczegółowe odbitki na ubraniach lub papierowych arkuszach. Możesz to zrobić wykorzystując różnego rodzaju przedmioty, które rzucają cień, np. narzędzia, zabawki, rośliny, liście, kamienie, piasek, sznurek, koronki ... etc. Wystarczy, że umieścisz te przedmioty na przygotowanej powierzchni i wystawisz je na działanie promieni UV. Możesz też użyć drukowanego cyfrowo negatywu fotograficznego (odwrócone czarno-białe zdjęcie wydrukowane na folii), aby odwzorować je w pełnej rozdzielczości na tkaninie lub papierze. Barwniki SolarFast doskonale nadają się również do malowania, barwienia Tie Dye, sitodruku, stemplowania, batiku i nie tylko — nie wymagają utrwalania termicznego, chemicznego ani parowego. Barwnik pozostawia tkaninę całkowicie miękką w dotyku. Na papierze ma zerowy relief i nie wpłynie w żaden sposób na teksturę powierzchni, co czyni go potężnym narzędziem do sztuki mieszanej. Doskonała opcja dla profesjonalnych i domorosłych artystów, fotografów, grafików, a nawet dzieci (pod opieką dorosłych). Sam proces tworzenia grafiki jest łatwy, szybki, zabawny i wybaczający błędy. Dodatkowo ma w sobie coś z magii, którą uwielbiają dzieci. Uchwyć niuanse każdego cienia na ubraniach w ramach ich artystycznej customizacji. Świetny pomysł na grupową aktywność w każdym wieku. Drukuj słońcem i baw się dobrze!

Zawartość: 1 x 4oz / 118,29ml JACQUARD SolarFast dostępny w 14 kolorach

  • POWIERZCHNIE - bawełna i wszelkie naturalne włókna, jedwab, płótno, papier, skóry, drewno

Cyjanotypia wykorzystuje światłoczułość soli żelaza, byś mógł tworzyć efekty w niebieskim kolorze.

  • Możesz stworzyć fotogram poprzez umieszczenie dowolnych przedmiotów na przygotowanej powierzchni. Do tego celu możesz użyć wszystkiego co rzuca cień, np. rośliny, liście, zabawki, narzędzia, szablony, kamienie, piasek, wycinki, sznurek koronki, serwetki ... etc. Możliwości masz nieograniczone. Możesz wykonać nawet odcisk własnej ręki, kładąc dłoń na powierzchni podczas ekspozycji.
  • Na tkaninach i innych powierzchniach możesz tworzyć również odbitki fotograficzne. Do tego celu potrzebujesz negatywu. Aby przekształcić dowolny obraz w negatyw do tworzenia odbitek cyjanotypowych możesz wykorzystać internetowy generator negatywów JACQUARD. Wygenerowany negatyw możesz drukować za pomocą dowolnej drukarki laserowej lub atramentowej na przezroczystej folii lub nośniku octanowym, takim jak folia SolarFast JACQUARD.
  • Jeżeli zechcesz możesz też generować odbitki ze szkiców i rysunków. Najłatwiej zrobisz to rysując bezpośrednio na kliszy przy pomocy JACQUARD Film Marker.

Na powierzchni wydruku podczas naświetlania możesz zabezpieczać poszczególne przedmioty przed poruszaniem się za pomocą szkła. Opcjonalnie do tego celu można użyć szpilek, magnesów czy taśmy. Arkusze z czystego akrylu przepuszczają światło UV i możesz je stosować do ekspozycji cyjanotypii, podobnie jak szkła, ale wiele rodzajów akrylu (np. plexiglass) zawiera blokery UV, które mogą niwelować lub zmniejszać ekspozycję. 

Patine

Opinie

  Dodaj opinię
Patine

Akcesoria i dodatki

JACQUARD SolarFast 4oz / Barwniki do odbitek światłoczułych i drukowania słońcem na tkaninach i papierze
JACQUARD SolarFast 4oz / Barwniki do odbitek światłoczułych i drukowania słońcem na tkaninach i papierze
52,00 zł / szt.
ONLY for #SHOELOVERS

Sztuka mierzenia - dobierz idealny rozmiar

Problem z doborem optymalnego rozmiaru to żaden problem

Sprawdź swój rozmiar

Złoty standard Patine

DARMOWA DOSTAWA Dla zamówień powyżej
999 PLN na terenie Polski

BEZPŁATNA WYMIANA Pokrywamy koszt
jednej wymiany butów (od 999 PLN) na terenie Polski

30 DNI NA ZWROT Więcej czasu na zwrot
nieużywanego towaru

Zapytaj eksperta

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy w doborze obuwia skontaktuj się z nami.Chętnie pomożemy.