O firmie

Nasza historia

W branży obuwniczej funkcjonujemy od ponad 25 lat. Natomiast historia sklepu i marki PATINE rozpoczęła się ponad 10 lat temu w roku 2013, kiedy wprowadziliśmy do oferty pierwsze modele butów szytych metodą Goodyear Welted. Do dziś szyjemy je w najlepszych europejskich manufakturach z najlepszych dostępnych surowców. Najczęściej wedle własnych projektów i pod nasze indywidualne zamówienia.

Zainicjowanie sprzedaży poprzedzone było oczywiście wieloletnią pracą i nawiązywaniem kontaktów z wybitnymi europejskimi fachowcami branży obuwniczo-skórzanej. Jednocześnie garściami czerpaliśmy z wiedzy oraz doradztwa polskich rzemieślniczych specjalistów, którzy w tym czasie ściśle z nami współpracowali. Stąd w naszej ofercie chociażby buty szyte na kopytach stworzonych przez Mistrza Tadeusza Januszkiewicza, który przez kilkadziesiąt lat dostarczał piękne, ręcznie szyte pary bespoke największym miłośnikom klasycznej męskiej elegancji.

Tak się zaczęło. Po drodze zyskaliśmy mnóstwo nowych kontaktów i ogrom doświadczenia, dzięki czemu dziś możemy zaoferować naszym Klientom ogromny wybór unikalnych kolekcji, kilku światowych marek: TLB MALLORCA ARTISTA, TLB MALLORCA MAIN COLLECTION, TLB MALLORCA COMFORT, YANKO, PATINE (marka własna). Mogłeś o tym nie wiedzieć, ale uczestniczyliśmy w stworzeniu hiszpańskiej marki TLB MALLORCA, z czego jesteśmy bardzo dumni! Byliśmy tam, kiedy projekt się rodził na papierze, doradzaliśmy kiedy powstawały pierwsze modele, byliśmy świadkami narodzin pierwszych kolekcji. Dzięki takim doświadczeniom dziś możemy nadal robić to co lubimy najbardziej - tworzyć piękne buty z Przyjaciółmi i dostarczać je najlepszym Klientom na Świecie!

Ale buty to nie wszystko. Dziś kupisz u nas również doskonałe eleganckie klasyczne skarpety ekskluzywnych marek: LA CHAUSSETTE FRANCAISE, PERRIN, CELCHUK, PATINE SOCKS (marka własna). Do tego krawaty, poszetki, kosmetyki obuwnicze, akcesoria ... zostań częścią pięknej historii, która jeszcze się pisze!

 

W naszym sklepie znajdziesz, między innymi następujące marki:

PATINE - nasza polska marka własna, z której jesteśmy dumni! W jej ramach szyjemy przede wszystkim najwyższej jakości obuwie w konstrukcji pasowej (GYW). Sprawdzone klasyczne modele, które już dawno znalazły swoje miejsce na rynku i zyskały uznanie Klientów na całym Świecie. Oferujemy tylko najlepsze skóry, doskonałe kopyta i jakość, którą gwarantują najbardziej uznane europejskie manufaktury, z którymi ściśle współpracujemy. Prócz butów, oczywiście skarpety, podkolanówki, krawaty, poszetki i akcesoria ... marki PATINE! 

 

TLB MALLORCA - to coś więcej niż klasyczne buty! Tam buty szyją Rzemieślnicy, którzy autentycznie kochają tę robotę, przez co proces rośnie do rangi sztuki. To uczta dla oczu i zmysłów. Jeżeli nie widziałeś tych butów na żywo, musisz spróbować! Dziś marka oferuje już kilka linii: TLB MALLORCA ARTISTA, TLB MALLORCA MAIN COLLECTION, TLB MALLORCA COMFORT. Każda zawiera w sobie szczyptę magii i historii, której warto skosztować!

 

YANKO - wyjątkowe, ręcznie wytwarzane buty powstające w tradycyjnym procesie rzemieślniczym opracowanym i doskonalonym przez kolejne pokolenia od 1890 roku. Do ich szycia korzysta się z metody Goodyear Welted. Rzemieślnicy wkładają w ten proces całe serce i pasję, dlatego te piękne buty doceniane są przez największych koneserów wysokiej jakości. Nad jakością w manufakturze YANKO czuwa dział kontroli, który dba o to, by w ręce Klientów trafiły doskonałe klasyczne buty, których renoma znana jest na całym świecie. Wybierając YANKO, masz gwarancję komfortu, trwałości oraz jakości, nad którą pracują najbardziej doświadczeni rzemieślnicy na Majorce w HISZPANII.

 

SAPHIR MEDAILLE D'OR - to najlepsza na świecie linia past do butów, kremów i balsamów do skór, impregnatów, a także akcesoriów do wyrobów skórzanych. Rekomendowana przez najbardziej uznane marki, między innymi: LOUIS VUITTON, BURBERRY, JOHN LOBB, LANVIN, SEBAGO, HESCHUNG.

Ekskluzywne środki do pielęgnacji skóry francuskiego producenta, dzięki którym Twoje buty zachowają swój nienaganny wygląd oraz będą zawsze prezentować się jak nowe. Produkty dostępne w najbardziej ekskluzywnych salonach na świecie - także u nas!

 

SAPHIR BDC - podstawowa linia francuskich kosmetyków i akcesoriów obuwniczych. Wyróżnia się na rynku ze względu na szeroki wybór oraz najwyższą jakość oferowanych produktów. W procesie produkcyjnym bezkompromisowo wykorzystywane są najlepsze i najbardziej wydajne surowce. SAPHIR gwarantuje optymalną ochronę, wydobywając jednocześnie ze skóry to, co najlepsze!

 

 

IMPORTER I DYSTRYBUTOR w Polsce:

D2D Sp. z o.o. DANBIS Sp.k.
Kicko 2E/A
73-112 Stara Dąbrowa

NIP: 854-23-46-029
REGON: 320595592

e-mail: sklep@patine.pl

Tel: 91 851-12-91

mBank, nr rachunku: 11 1140 2004 0000 3302 5750 2814

KRS: 0000823516