Informacje o krawatach

HAND MADE
W najbardziej ekskluzywnej ofercie krawaty ręcznie wykrajane (one by one) i ręcznie składane. Główny szew (slip-stitch) również wykonany ręcznie. Ręcznie przyszywane szlufki i loga. Ręcznie szyte rygielki
. W pozostałych kolekcjach ręcznie szyte są rygielki i ręcznie przyszywane są szlufki oraz loga. 

Self-Tipped
Podszewka wybranych modeli została wykonana z tej samej tkaniny, z której wykonano krawat. Jest to dość rzadko spotykana praktyka ze względu na konieczność poświęcenia większej ilości kosztownego materiału. Tak szyją tylko najlepsi. Jeżeli priorytetem jest jakość i detale, szukaj krawatów typu SELF-TIPPED.

Wypełnienie
Wysokiej jakości wełna sprawiająca, iż wiązanie krawata oraz uzyskanie jakże pożądanej "łezki"  jest łatwe i przyjemne, a utrzymanie optymalnego kształtu staje się standardem. Przy wybranych modelach konieczne jest dodanie lekkiego wkładu z wysokojakościowej bawełny, która zapewnia optymalną sprężystość oraz objętość. 

Gdzie i z czego szyjemy
W ofercie sklepu znajdują się wysokiej jakości kolekcje krawatów, szytych między innymi: w Polsce, we Włoszech i na Dalekim Wschodzie (Chiny). Krawaty szyte w Polsce przyjeżdżają z małej, rodzinnej manufaktury, która bazuje na tkaninach pochodzących z najlepszych włoskich i angielskich tkalni. Krawaty szyte w Italii, tworzone są przede wszystkim z tkanin pochodzących z okolic Como - regionu od stuleci słynącego z produkcji najwyższej jakości jedwabiu. Krawaty szyte na Dalekim Wschodzie szyte są ze starannie wyselekcjonowanych tkanin o bardzo dobrym stosunku jakość/cena - w końcu jedwab pochodzi z Chin i nawet angielskie i włoskie tkalnie sprowadzają stamtąd surową przędzę jedwabną.

Opakowanie
Każdy krawat wysyłamy w oryginalnym sześciennym, ekskluzywnym pudełku zamykanym magnesowo. Zarówno sam krawat, jak i opakowanie to gotowy prezent dla mężczyzny na wiele okazji.