Skarpety nie tylko dla francuskich polityków

Jest takie miejsce na mapie Francji, do którego systematycznie ciągną delegacje polityczne tego kraju. Skoro zatem francuscy ministrowie i byli prezydenci z przyjemnością wizytują manufakturę skarpet w Burgundii, na zaproszenie które przyleciało do małej polskiej firmy na peryferiach świata, absolutnie nie wypadało odmówić. Stanęliśmy na rzęsach, by mimo napiętego grafiku wysłać na miejsce swoją delegację, która wróciła z ofertą, która od dziś jest dostępna w naszym sklepie.

Podróż
W końcu nadarzyła się okazja aby odwiedzić naszego ważnego partnera biznesowego we Francji. Cieszyliśmy się na tę wizytę, której ze względu na liczne sprawy ‘na miejscu’ i permanentne odczucie, że doba ma za mało godzin, nie mogliśmy zrealizować wcześniej. Któregoś pięknego kwietniowego dnia przywitała nas niesamowita Burgundia i przesympatyczny, naładowany ponadprzeciętną energią i optymizmem – Olivier. To z jego pomocą odkrywamy nowe trendy i luksusowe składniki, niezbędne do produkcji ekskluzywnych skarpet PERRIN, LCF, BERTHE, DAGOBERT. To właśnie tu, w urokliwym miasteczku o nazwie Montceau – Les – Mines znajduje się piękny butik Manufacture Perrin oraz sama fabryka, z której systematycznie docierają do nas kolejne kolekcje.

W Fabryce
Manufaktura PERRIN powstała w latach trzydziestych XX wieku. Po dziś dzień zarządzana jest przez czwarte pokolenie założycieli. To rodzinna firma o głębokich korzeniach historycznych, która od lat z najwyższym zaangażowaniem, pasją i dumą udostępnia bezkompromisowej jakości wyroby, które w 100% wykonywane są we Francji. To właśnie dlatego politycy eksponują to miejsce jako przykład wzorcowego biznesu prowadzonego zgodnie z tradycjami w oparciu o najwyższą jakość i z poszanowaniem praw pracownika. Piękna francuska historia, która przekazywana jest  z pokolenia na pokolenie, co łatwe wcale nie jest. PERRIN otrzymał certyfikat jakości od rządu francuskiego. PERRIN to gwarancja najwyższej wiedzy dziewiarskiej rozwijanej od 1924 roku! To coś, co odróżnia tę manufakturę od innych, bardziej i mniej znanych marek, które nie zawsze są w stanie utrzymać produkcję we własnym kraju. Wieloletnia ciągłość produkcji we Francji gwarantuje know-how najwyższej rangi. Firmie od lat przyświecają cele, które określili przodkowie czyli: staranność, zaangażowanie, niezwykła pasja oraz wprowadzanie kolejnych innowacji, aby stale udoskonalać swoje wyroby. Nie wymienimy wszystkich, ale wśród marek, współpracujących z Perrin od lat są chociażby: Baby Dior, Givenchy, Sonia Rykiel, Yves St Laurent, Catimini …

Nie ważne gdzie
Na przestrzeni lat, wraz z rosnącym doświadczeniem, wdrażane są nowe techniki dziewiarskie i nowe wzornictwo. Właśnie po to, by każdy kto zetknie się z wyrobami manufaktury czuł się doskonale w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca w jakim przebywa. Zdobyte doświadczenia pozwalają tworzyć ‘nowe’, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Klientów. PERRIN chce powiedzieć światu, że nasze ciało zasługuje na to, by było otulane tkaninami najwyższej jakości, które dostosują się do nas, a nie na odwrót. Wyroby, których jakość sprawia, że czujemy się dobrze niezależnie od tego czy uprawiamy sporty ekstremalne, piesze wędrówki, czy też szybko i intensywnie realizujemy cele w miejskiej dżungli. Nie jest istotne czy jesteśmy na spotkaniu biznesowym czy na szlaku, czy zwyczajnie odpoczywamy. Skarpety pochodzące z manufaktury PERRIN z całą pewnością zapewnią nam to, czego oczekuje w danym momencie nasze ciało!

Taki mamy klimat
Piękny sklep, w którym można kupić produkty marek: PERRIN, LCF, DAGOBERT, BERTHE i wielu innych … Duża przestrzeń w klimacie industrialnym. Surowość i ograniczona paleta kolorystyczna tworzy efekt wyrafinowanej elegancji. Bardzo klimatyczne miejsce, które inspiruje, wyzwalając jednocześnie w odwiedzającym nowe pokłady energii.

Produkcja
Olbrzymia hala produkcyjna i nieustannie pracujące maszyny krawieckie nadają rytm, któremu z czasem mimowolnie się poddajemy. Technologia i jakość maszyn pochodzących z Japonii czy Włoch robi wrażenie niezawodności i perfekcji. Tu zaczynają się pierwsze procesy. Olbrzymie szpule nici wypełniają całe pomieszczenie. Poszczególne etapy produkcji wykonywane są ręcznie – jest to niezwykle precyzyjna praca. Osoby wykonujące ją muszą dbać o każdy detal, co czyni wyrób jeszcze bardziej niezwykłym i luksusowym. Niesamowita precyzja, która dla kogoś z zewnątrz wydaje się nie do osiągnięcia. Do wykonania jednej pary skarpet pochodzących z manufaktury PERRIN potrzeba aż 7 osób. Po skończeniu pary, wszystkie skarpety poddawane są wieloetapowym procesom sprawdzania jakości oraz precyzji wykonania.

Popodglądać można nieco na filmie wykonanym dla francuskiej telewizji, który pokazuje wkład, zaangażowanie oraz pracę, jaką trzeba wykonać, by oddać do rąk klienta wysokiej jakości produkt:

SOCK'S WAR

[SOCK'S WAR]Discover Berthe Aux Grands Pieds, the French sock's brand !#Sock #MadeInFrance

Opublikowany przez Berthe Aux Grands Pieds Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Nowe wzory, piękne, głębokie kolory
Poniżej tom co przywieźliśmy to z Francji … ? Wyjazd do Burgundii pozwolił nam prześledzić każdy etap produkcji, byliśmy świadkami niezwykłego zaangażowania oraz precyzji pracowników Manufaktury. Zobaczyliśmy nowe wzornictwo, piękne, nasycone barwą tkaniny i postanowiliśmy zabrać to do Polski. Już teraz w ofercie nowe modele skarpet, które zachwycają jakością, kolorami i wzornictwem, a jednocześnie są niezwykle uniwersalne oraz praktyczne. Oprócz najbardziej eleganckich wzorów, w ofercie również skarpety dla osób aktywnych i uprawiających sporty. Skarpety całoroczne, jesienne i kolekcja na mroźne zimy. Włókna takie jak jedwab, kaszmir, bawełna czesankowa, wełna … wszystko to, czego oczekują nasze stopy. Zdjęcia produktowe rzadko oddają strukturę, kolor i wyjątkowość tych produktów. Najlepiej oglądać je na żywo, ale by choćby spróbować przekazać to, na co patrzymy każdego dnia, przygotowaliśmy nieco szerszą galerię niż zazwyczaj:

Pudełko prezentowe
W ofercie znajdą się również eleganckie, metalowe pudełka na skarpety. Idealny zestaw prezentowy dla każdego miłośnika skarpet najwyższego gatunku, ceniącego sobie kreatywny styl, w którym nie brakuje soczystych kolorów. Miłośnicy tradycji i klasycznej elegancji w konserwatywnym wydaniu również znajdą oczywiście coś dla siebie!

 

A jak się nosi
Oczywiście doskonale :) Kilka propozycji z linkami, by długo nie szukać:

LCF Men Socks PETIT PALAIS
LCF Men Socks GRAND PALAIS

 

LCF Men Socks INVALIDES

 

LCF Men Socks LUXEMBOURG

 

PERRIN Men Socks 445 2-Pack

 

PERRIN Men Socks 378

 

PERRIN Men Socks 310

 

PERRIN Men Socks 249

 

PERRIN Men Socks 403

 

PERRIN Men Socks 332

 

PERRIN Men Socks 467

 

DAGOBERT Men Socks
Dagobert Men Ankle Socks

 

DAGOBERT Men Socks FLAMANT

 

DAGOBERT Men Socks SCOOTER

 

DAGOBERT Men Socks HOMARD
DAGOBERT Man Ankle Socks HOMARD

LOVE
Pierwsze modele, które pokazaliśmy już jakieś 3 lata temu, od razu trafiły na podatny grunt. Dlatego podjęliśmy kolejne kroki, zwieńczone kolejnymi dostawami, a w końcu wizytą i rozszerzeniem palety. Już teraz rozpoczynamy sprzedaż zupełnie nowych modeli. My w nowej kolekcji zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia! Mamy nadzieję, że świeże propozycje przypadną również do gustu naszym najlepszym na świecie Klientom! ?

Warto zapoznać się również z wpisami archiwalnymi na temat naszych skarpet:

Francuskie Skarpety

To będzie rok kolorowy!

 

PROMO
Cały dział SKARPETY przez całe 7 dni objęty promocją TYDZIEŃ FRANCUSKI. W związku z tą samą promocją warto w tym momencie uzupełnić zapasy past i kremów do pielęgnacji obuwia i skór.

Zapraszamy
PATINE Team

 

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project