Eleganckie buty klasyczne na wysokie podbicie i szerokie stopy

Walczyliśmy o to długo, ale w końcu się udało! Wraz z nową kolekcją butów PATINE pojawiły się modele w tęgościach G oraz H – tak bardzo poszukiwane przez polskich użytkowników. Smukłe i dynamiczne buty prezentują się doskonale, ale prawda jest taka, że nie każdy może je eksploatować przy zachowaniu pełnego komfortu. I nie tylko o nieschodzące się do końca kwatery w takich sytuacjach chodzi. To akurat problem najmniejszy.

Nic na siłę
Niewielka, a czasem nawet całkiem spora “fałka” wynikająca z nieidealnego dopasowania buta względem tęgości czy szerokości stopy przez większość klientów jest akceptowalna. Problem pojawia się wtedy, kiedy użytkownik nie czuje się w butach komfortowo lub odczuwa wręcz wyraźny dyskomfort. W takich sytuacjach można zaklinać rzeczywistość i wmawiać sobie, że buty się rozejdą, można nawet zlecić usługę rozbicia butów w zakładzie szewskim, ale czy nie lepiej spróbować po prostu innego modelu, kopyta, rozmiaru? Nie każdy może … Ba! Nie każdy powinien chodzić w smukłych i dynamicznych butach. Między innymi z tego względu, że nasza anatomia jest bardzo różna, oferuje się buty szyte na różnych kopytach w różnych szerokościach. Jeżeli zatem posiadasz wysokie podbicie lub szerokie stopy to świat się nie wali, ale wciskać się w buty na kopytach w tęgości F zwyczajnie nie ma sensu. Przekonaj się, że buty szyte na kopytach G, a nawet H też mogą prezentować się naprawdę doskonale!

Patine Shoes Collection

Idzie nowe!

 

Zakładam buty i od razu czuję się doskonale
To się zdarza. Nieskromnie przyznamy, że u nas nawet dość często. Ale świat byłby idealny, gdyby tak było zawsze. To po prostu niemożliwe. Są oczywiście klienci, którzy kupują buty, a te od pierwszego założenia są komfortowe. Jest jednak przynajmniej taka sama ilość użytkowników, którzy mimo niewielkiego dyskomfortu zdecydowali się na dany model butów, który po krótkim okresie adaptacji do anatomii stóp stał się najwygodniejszą parą w kolekcji. Nie ma więc złotej reguły. Polegajmy na własnym wyczuciu, subiektywnej ocenie i doświadczeniu.

Duży dyskomfort i ból
To nie podlega żadnej dyskusji – takie odczucia eliminują w naszym mniemaniu parę z wyboru dla klienta. Buty nie mogą “boleć”! Tego typu wrażenia to wyraźny sygnał, że dana para nie powinna trafić do naszej kolekcji. Buty należy eksploatować z przyjemnością, dlatego ból bez skrupułów eliminujemy zmianą rozmiaru, kopyta, modelu lub marki. Kiedy mówimy/piszemy czasem o tym, że klienci mają bardzo zróżnicowany “próg bólu” (pojęcie podrzucone przez jednego ze stałych odbiorców) mamy na myśli tylko i wyłącznie wrażenia estetyczne, np. jeden klient zupełnie nie akceptuje niewielkich zagięć na skórze po przymiarce poprzedniego mierzącego, podczas gdy dla drugiego klienta ta sama para nie stanowi absolutnie żadnego problemu.

TJ Last

Buty szyte na kopytach Tadeusza Januszkiewicza oznaczone są jego inicjałami (TJ)!

 

Alternatywne tęgości, czyli G i H
Także, jeżeli tylko nie czujesz się komfortowo w butach szytych na danym kopycie, próbuj alternatywnych modeli szytych na innych kopytach. Czasem wystarczy sam kształt, a czasem rozwiązaniem jest kopyto o większej tęgości. Wielu odbiorców ubolewało nad brakiem w ofercie większej ilości butów PATINE na kopytach G. W tym momencie to się zmienia. W nowej kolekcji takie modele już są. Do tego dorzucamy kolejne modele w najszerszej tęgości H.

TJ Last for Patine

Praca z kopytami, to jeden z najistotniejszych momentów każdego projektu. Nigdy nie udaje się za pierwszym, drugim … ani trzecim razem :)

 

PATINE przechodzi na najlepsze skóry
Nie było łatwo i kosztowało to wiele zachodu, ale uzyskaliśmy szerszy niż pierwotnie, dostęp do najlepszych skór z garbarni D’Annonay i DuPuy. I to do sortu, który nie jest dostępny dla każdego ze współpracujących brandów!  W związku z tym podjęliśmy decyzję, że od tego momentu wszystkie skóry licowe oraz groszkowe będą pochodziły tylko z tych źródeł. I tak też jest z najświeższą dostawą. Jakość ma znaczenie! Niestety koszty wzrosły przez co nowe modele lokujemy na wyższej półce. Pozostajemy jednak wierni idei, by tak długo, jak to możliwe oferować buty Goodyear Welted poniżej magicznej granicy 1000PLN. W związku z tym, wszystkie modele z pierwszych kolekcji pozostają w starej cenie, mimo iż niektóre z nich były już szyte z droższych skór. A poza tym, będziemy starali się systematycznie lokować w ofercie wybrane modele w promocyjnych cenach od samego startu. Mamy świadomość, że ocena tych decyzji może być różna, ale jesteśmy przekonani, że ruch w stronę jakości jest właściwy, a poszukiwanie “złotego środka” słuszne. Zapraszamy do zapoznania się z nową kolekcją, nowymi skórami, nowymi modelami, nowymi kopytami …

 

PATINE Wholecut 77022 / Last TJ Ina / G – H

Wholecut G and H Width

W końcu lotniki w tęgościach G i H!

 

PATINE Wholecut 77023 / Last TJ Ina / G

Wholecut with Medalion

Lotniki z medalionem w tęgości G.

 

PATINE Adelaides 77024 / Last TJ Ina / G

Adelaides Shoes

Kombinacja skór. Niby nic, ale robi wrażenie!

 

PATINE Full Brogues 77020 / Last TJ Ina / G – H

Full Brogues

Brogsy na szerokich kopytach.

 

PATINE Full Brogues 77020 / Last TJ Ina / G – H

Light brown Brogues

Oczywiście nie tylko czarne!

 

PATINE Full Brogues 77020 / Last TJ Ina / G – H

Brogues in Brown

Buty w tęgości H mogą prezentować się dynamicznie!

 

PATINE Full Brogues 77020 / Last TJ Ina / G – H

Wing Tip in Suede

Zamszowych brogsów nigdy dość!

 

PATINE Brogues 77025 / Last TJ Ina / G

Suede and Smooth Leather Brogues

Nie mogliśmy odmówić sobie kombinacji :)

 

PATINE Double Monk 77021 / Last TJ Ina / G – H

Suede Monks

Nowe zamszowe monki na kopycie G.

 

PATINE Balmoral 77013 / Last TJ Ina / G

Balmoral Shoes

Łączenie, które cieszyło się dużą popularnością w trzewikach, zostało przeniesione na półbuty.

 

PATINE Derby 77026 / Last TJ Ina / G – H

Derby shoes scotch grain leather

Jest i coś w większych tęgościach dla miłośników derby.

 

PATINE Derby 77026 / Last TJ Ina / G – H

Vibram Soles

Spody Vibram w oczekiwaniu na piękne, deszczowe lato ;)

 

PATINE Full Brogues 77028 / Last Boh / F

WingTip Shoes

Nie rezygnujemy oczywiście z tęgości F.

 

PATINE Full Brogues 77028 / Last Boh / F

Olive Suede Brogues

Dla tych, który nużą standardy – piękny oliwkowy zamsz!

 

PATINE Full Brogues 77028 / Last Boh / F

Brogue

Brogues w zamszu na wąskim kopycie F.

 

PATINE Tassel Loafers 77029 / Jukon / F

Tassel Loafers

Startujemy również z Loafersami, rzecz jasna!

 

PATINE Tassel Loafers 77029 / Jukon / F

Loafers in Navy Leather

Słoneczne Loafersy w kolorze wieczornego nieba! Poniosło? ;)

 

Serdecznie zapraszamy.
PATINE Team!

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project