Przygotuj swoje buty na sezon jesienno – zimowy

Podeszwa
Na przełomie sierpnia i września zazwyczaj kupujemy lub wyciągamy z szafki buty jesienno-zimowe. Jeżeli są to dobrej jakości buty eleganckie / biznesowe / klasyczne do czynienia mamy z reguły z trzewikami (boots) lub przeróżnymi odmianami oxfordów lub derby z podzelowaną, częściowo gumową lub całkowicie gumową podeszwą.

yanko_podeszwy

Generalnie zwolenników skórzanych spodów jest pewnie równie wielu jak i pozostałych opcji. Jednak w sezonie jesienno-zimowym zdecydowanie większą popularnością cieszą się podeszwy typu YORK i OSLO. Są to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązania, kiedy mamy do czynienia z wilgocią, śniegiem, lodem i błotem. Skórzane spody na lekko zmrożonej powierzchni lub mokrych posadzkach bywają “zabójcze” i lepiej tego nie doświadczać (poślizg) ;)

Jeżeli jednak zdecydujemy się na eksploatację butów na skórzanej podeszwie, na sezon jesienno-zimowy warto ją czyścić, np. Mydłem Saphir, a następnie zabezpieczyć Dubbinem Saphir. Tłuszcz stosujemy z umiarem, by nadmiernie nie zmiękczyć kruponu. Minimalna dawka w zupełności wystarczy, gdyż produkt jest bardzo wydajny. Tak zabezpieczona podeszwa będzie mniej podatna na wilgoć.

Pielęgnacja spodów zelowanych, częściowo gumowych lub całkowicie gumowych ogranicza się właściwie do ich czyszczenia i kontroli stopnia zużycia.

Cholewka
Wysokiej jakości obuwie z dużym prawdopodobieństwem będzie wykonane z dobrej jakości skóry cielęcej, której porowatość i otwarta struktura sprawia, że jest to skóra stosunkowo delikatna i chłonna. Niezabezpieczona będzie podatna na wilgoć, przemoczenie, odbarwienia i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja tej skóry i przygotowanie jej na warunki atmosferyczne. Jakość tego surowca sprawia, że dobre buty użytkować można przez kilkadziesiąt lat, wymieniając jedynie co jakiś czas podeszwę.

saphir_00

Kompletny zestaw

 1. Saphir Dubbin – tłuszcz do skór (opcjonalnie)
  dubbin_saphirWybitnie odżywczy tłuszcz do skór zapewnia głębokie i dokładne natłuszczenie skóry. Zapobiega jej pękaniu, przesuszaniu, pozwala na utrzymanie miękkości oraz elastyczności, wzmacniając jednocześnie właściwości hydrofobowe obuwia. Produkt zawiera 15% naturalnych olejów zwierzęcych. Po aplikacji do pełnego wchłonięcia zaleca się odczekać nawet do 48h. Aplikować należy w przypadku mocno przesuszonych skór w celu ich regeneracji lub do skórzanych spodów. Ze względu na wysoką wydajność, aplikujemy minimalne ilości.
 2. Saphir Renomat – płyn do czyszczenia skór (opcjonalnie)
  saphir_01_renomatSilny, ale bezpieczny dla skór licowych płyn czyszczący, który skutecznie usuwa silikony, woski, żywice, nagromadzony brud i stare impregnaty z powierzchni skór. Płyn oczyszcza pory skóry, przygotowując ją do głębokiej regeneracji i odżywienia. Uwaga na silny, chemiczny zapach – stosować na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przechowywać z dala od dzieci.

 3. Saphir Renovateur – renowator do skór licowych
  saphir_03_renovateur_cream

  Doskonała odżywka, która delikatnie czyści, ale przede wszystkim głęboko regeneruje i odżywia skórę. Produkt na bazie oleju z norek, który nie zawiera wosków. Jest optymalną bazą do aplikacji kremów i wosków.

 4. Saphir Pommadier Cream – odżywczy krem koloryzującysaphir_04_pommadier

  Najwyższej jakości krem do skór o wysokiej koncentracji substancji odżywczych, pigmentów i wosków. Odżywia, regeneruje odcień skóry, tworzy pierwszą warstwę ochronną na powierzchni obuwia. Zaleca się aplikację w 2-3 kolejnych warstwach.

 5. Saphir Pate de Luxe – pasta woskowasaphir_05_wosk

  Produkt stanowiący ostatni etap, zapewniający połysk oraz tworzący ostatnie woskowe warstwy ochronne dla skóry. Poza możliwością osiągnięcia wysokiego połysku, pasty woskowe wzmacniają właściwości wodoodporne skór i mają duży wpływ na wymiar estetyczny. W większości schematów pasta woskowa stanowi ostatni etap pielęgnacji obuwia.

Warto pamiętać

 • W większości przypadków dla butów ze skór licowych eksploatowanych w warunkach miejskich pielęgnacja ogranicza się do realizacji punktów 3-4-5.
 • RENOMATU używamy nie częściej niż 2-3 razy do roku, tylko w przypadkach silnych zabrudzeń lub konieczności usunięcia starych wosków i impregnatów.
 • DUBBIN znajduje zastosowanie przy mocno przesuszonych skórach, tracących elastyczność i wymagających wybitnego odżywienia lub do zabezpieczenia spodów skórzanych na sezon. Ewentualnie przy zaprawie tłuszczowej butów eksploatowanych w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Właściwości hydrofobowe skóry wyraźnie zwiększyć możesz aerozolem NANO PROTECTOR SAPHIR, skóra jednak po zastosowaniu straci połysk.
 • POMMADIER CREAM aplikujemy przede wszystkim na środkową, pracującą część cholewki (noski i pięty ewentualnie śladowo).
 • WOSK aplikujemy przede wszystkim na noski i pięty (środkowa część cholewki ewentualnie 1-2 cienkie warstwy).

saphir_cholewka_krem_noski_piety_wosk2
Zapoznaj się z SAPHIR’em

WAŻNE
Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Więcej na temat pielęgnacji:
http://pastadobutow.pl

Sklep on-line z pełną ofertą produktów SAPHIR i TARRAGO:
http://www.multirenowacja.pl

Zajrzyjcie do naszych Przyjaciół:
http://loevae.com

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project