Poszetka z ręcznie rolowanymi brzegami

Poszetka to kolejny dodatek, który odgrywa niebagatelną rolę w odbiorze całej męskiej stylizacji. Powszechnie wiadomo, że fundamentem całej kreacji gentlemana są buty. Nie jest tajemnicą, że istotne są spodnie, marynarka czy koszula. Zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób przykuwa uwagę krawat i jak niedoceniane bywają skarpety.  Cały czas wielu mężczyzn w wypracowywaniu swojego stylu zapomina o poszetce, zamykając ją w szufladzie z szyldem – detal. Może i detal, ale jakże istotny!

Wszystko na miejscu
Równie duża grupa myśli o niej, jak o “chusteczce w kieszonce” , czasem nawet jak o “chusteczce w butonierce”, a to jednak poszetka w brustaszy. Ale nie da się ukryć, że jest progres i od kilku lat jesteśmy w ciągłym “poszetkowym trendzie wzrostowym”. Nie może więc w ofercie sklepu PATINE brakować działu POSZETKI. Po krawatach i skarpetach to kolejny ruch wymuszony przez naszych stałych klientów, którzy prawdopodobnie chcą w jednym miejscu ubierać się kompleksowo.

Poszetka

Ręcznie obszywane brzegi poszetki robią różnicę.

 

Detale mają znacznie
Detal? Być może, ale to właśnie detale budują klimat i robią różnicę, składając się na spójną całość, która ogarnięta wzrokiem robi naprawdę dobre wrażenie. Warto zatem dbać o detale nie mniej niż o fundamenty. To prosty sposób na poprawę własnego wizerunku, a jeżeli coś można poprawić, to w zasadzie zrobić to wypada, a nawet trzeba! Detal? Pewnie tak, ale jakże stylowy!

 

 

Silk
Choć zdarzają się nietypowe projekty, które potrafią zaskoczyć, prawdopodobnie cały czas najbardziej pożądane są wysokiej jakości poszetki z jedwabiu z ręcznie rolowanymi brzegami. To one są obiektem pożądania mężczyzn ceniących sobie styl. To one subtelnie, a jednocześnie wyraźnie podpowiadają:

Ten facet ma to coś!

 

 

Jak składać poszetkę
Poszetkę składać i lokować w brustaszy można na wiele sposobów. Najbardziej popularne to:

  • TV fold
  • Mountain Fold
  • Puff

W każdej opcji widoczna pozostaje tylko część poszetki, a przede wszystkim jej brzegi. Dlatego tak wielkie znaczenie ma w tym przypadku nie tylko jakość samej tkaniny i wzór, ale także rodzaj oraz jakość ręcznego wykończenia.

 

 

Jak dobrać poszetkę
Związek poszetki z krawatem to chyba dobre określenie korelacji między tymi dwoma dodatkami. By oba dodatki zgrały się ze sobą, powinny do siebie nawiązywać, uzupełniać się, ale nie powinny być do siebie zbyt podobne. Dlatego za optymalne i najłatwiejsze uchodzi nawiązanie kolorystyczne przy jednoczesnym zróżnicowaniu tkanin. Przy czym poszetka nie musi być oczywiście cała jednolita w kolorze krawata. Wystarczy, że jej kolorem dominującym, będzie ten który jest bazą dla naszego krawata lub jeden z kolorów wzoru poszetki będzie bardziej lub mniej wyraźnie nawiązywał do krawata. Może to być na przykład fragment wzoru lub kolor obszycia. Radzimy zapomnieć o  zestawach krawat + poszetka (dokładnie z tej samej tkaniny). Z niewiadomych powodów cały czas są dość popularne.

Pocket Square

Nawiązanie kolorystyczne.

Dobry zestaw zbudować można również kontrastując kolory krawata i poszetki, a nawiązując za to do wzorów lub detali. To bywa nieco trudniejsze, ale nie ma się czego bać. Możliwości jest mnóstwo, a wyczucie w naturalny sposób przychodzi z czasem.

 

 

Poszetkę można nosić również do zestawów casualowych bez krawata. Wtedy najczęściej szuka się nawiązań do innych dodatków czy elementów stroju, jak skarpety, koszula, marynarka czy buty chociażby. W takiej sytuacji poszetka staje się pierwszoplanowym dodatkiem, bo krawat został wyeliminowany. Tym bardziej warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Dobrym nawiązaniem może być kolor kratki we wzorze marynarki, kolor koszuli, butów czy skarpet właśnie.

 

 

Ręcznie rolowane brzegi
Nie bez powodu postawiliśmy na klasyczne poszetki z ręcznie obszywanymi brzegami. Szacunek dla tradycyjnych metod i rozwiązań to coś co napędza nas właściwie od samego początku. Uniwersalne kolory i piękne wzory dają szerokie możliwości stylizacyjne, a najwyższa jakość oraz charakterystyczny ręcznie wykonany rulonik, gwarantują trwałość i zawsze dobre wrażenie. Właśnie takie poszetki to świetny pomysł na prezent dla gentlemana. Dobrze wykonane ręcznie rolowane brzegi poszetki to znak rozpoznawczy produktu wyjątkowego. Miękka, schludnie wykończona w ten sposób krawędź nigdy nie będzie szyta w dokładnie taki sam sposób. Każda poszetka pozostanie unikatowa, a jednocześnie piękna. Ręcznie wykonane obszycie sprawia, że składana w brustaszy poszetka układa się w sposób naturalny i robiący zdecydowanie lepsze wrażenie estetyczne. Żaden park maszynowy nie będzie w stanie zapewnić tego samego odbioru. Z szacunku dla rzemieślniczych tradycji warto postawić na JAKOŚĆ.

 

 

Większy wybór w dedykowanej kategorii POSZETKI. A to dopiero początek. Kolejne, nie tylko poszetkowe nowości już wkrótce. Zachęcamy do obserwowania nowości oraz kolejnych ruchów, bo będzie bardzo ciekawie :)

 

Zapraszamy serdecznie
PATINE

 

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project