Pierwsze kroki z pielęgnacją butów (SAPHIR & YANKO)

Dobre buty to absolutna podstawa! Ale pierwsze pytanie, które nasuwa się w momencie zakupu to … jak o nie dbać? Obuwie po opuszczeniu pudełka powinny być otoczone właściwą opieką w oparciu o dobre środki. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, będziesz się nimi cieszył przez długie lata.

Najczęściej zadawane pytanie przez Klientów, to:

Od czego zacząć?

Sprawa w większości przypadków jest banalnie prosta i warto zacząć od podstaw, z czasem stopniowo przechodząc do bardziej zaawansowanych technik, a nawet prostych renowacji, które dadzą nowe życie naszym starym butom. Już najprostszy zestaw kosmetyków daje dobre, widoczne efekty przy minimalnym wysiłku i zaangażowaniu.

Nowicjusze, nie ma się czego bać! Nawet podstawowa pielęgnacja obuwia, nie angażująca specjalnie Waszego czasu, będzie miała ogromny wpływ na wygląd, estetykę, jakość i trwałość obuwia. Warunek konieczny – dobrej jakości kosmetyki SAPHIR!

tabelka_saphir_1Zasadą jest, że dobrze wykonane buty przy odpowiedniej pielęgnacji powinny służyć minimum 10 lat. Te najlepsze i dobrze pielęgnowane mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, międzyczasie wymieniając kilkukrotnie podeszwę.

Marka Saphir posiada szeroką gamę produktów, które spełnią oczekiwania zarówno początkujących jak i nawet najbardziej wymagających miłośników obuwia. Mnogość produktów nie powinna zniechęcać, gdyż podstawowe zestawy są proste i mogą składać się z 1-3 produktów banalnie łatwych w zastosowaniu.

ZŁOTY STANDARD SAPHIR

Saphir Médaille d’Or (Saphir złoty medal) jest linią absolutnie najlepszych produktów, których potrzebują wysokiej jakości buty i skóry. Ta linia przez fachowców na całym świecie powszechnie uznawana jest za optimum. Ekskluzywne środki powstające we Francji z bezkompromisowo najlepszych składników pozyskiwanych z przeróżnych zakątków świata zawdzięczają swą legendę preparatom, które zdobyły złoty medal w swojej kategorii w 1925 roku w Paryżu (Saphir Medaille d’Or 1925 Paris). To był początek – dziś ze środków SAPHIR korzystają najlepsze, najbardziej znane i stawiające na jakość marki, np. John Lobb, Louis Vuitton, Edward Green, Corthay, Hermes … lista jest bardzo długa. Formuła tych niesamowitych środków oparta jest na najwyższej jakości woskach oraz naturalnych składnikach, nie zawierających silikonów i szkodliwych produktów ropopochodnych, które często są stosowane w tańszych produktach.

ZESTAW PODSTAWOWY, ZESTAW DLA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANYCH, ZESTAW DLA ZAAWANSOWANYCH

Dzięki efektom, jakie użytkownicy osiągają za pomocą produktów SAPHIR, pielęgnacja obuwia często w rozmowach i dywagacjach awansuje do rangi sztuki i tak też jest określana – “Sztuka pielęgnacji obuwia i skór”. Przy czym Artystą może zostać każdy. Nie ma tu sztywnych zasad i reguł – jedynie podstawy i rekomendacje. Z czasem każdy na bazie doświadczenia, prób oraz obserwacji, dochodzi do własnych sposobów oraz rozwiązań. Sztukę pielęgnacji jak w wielu innych dziedzinach życia najlepiej zacząć od podstaw i zestawu dla początkujących, który pozwoli na szybkie efekty i poznanie specyfiki poszczególnych produktów. Już przy pierwszym kontakcie z nimi, większość ludzi zachwyconych jest skutecznością, konsystencją, wydajnością i zapachem (UWAGA! Słoiczki z produktami Saphir, ze względu na zapach i konsystencję są czasem mylone z ekskluzywnymi kremami do twarzy – nie stawiać w łazience! I nie jest to żart!). Z czasem, większość klientów w naturalny sposób rozszerza paletę produktów przechodząc do zestawów dla średnio-zaawansowanych i w końcu dla zaawansowanych, które pozwalają dokonywać prostych renowacji obuwia, osiągać patynę i inne efekty.

Większość czynności jest banalnie prostych – wystarczy spróbować, zaczynając od zestawu podstawowego. Zadziwisz sam siebie i zrobisz ogromną przyjemność swoim butom oraz innym akcesoriom skórzanym, które posiadasz na wyposażeniu.

tabelka_saphir_2

ZESTAW PODSTAWOWY DO SKÓR GŁADKICH, LICOWYCH

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z pielęgnacją obuwia, rekomendujemy 2-3 podstawowe produkty:

  • Saphir Renovator Cream – czyści, odżywia i odnawia skórę
  • Saphir Pommadier Cream – odżywia, natłuszcza, wzmacnia wodoodporność, rekoloryzuje skórę i zapewnia umiarkowany połysk
  • Saphir Pate de Luxe (opcjonalnie) – pozwala na osiągnięcie lustrzanego połysku na noskach i piętach, wzmacniając jednocześnie właściwości wodoodporne skór
YANKO przed zastosowaniem SAPHIR

YANKO przed zastosowaniem SAPHIR

 

blog_patine_yanko_saphir

YANKO po zastosowaniu SAPHIR

Więcej przeczytasz na: www.pastadobutow.pl

Jeżeli cenicie sobie jakość i pasję, zajrzyjcie też do naszych Przyjaciół z loevae.com

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project