PATINE x KIELMAN

Od lat z przyjemnością współpracujemy zarówno z polskimi firmami, jak i polskimi Mistrzami Rzemiosła. Szczególnie bliskie naszemu sercu są warsztaty i pracownie szewskie z wieloletnią tradycją, które właściwie od początku naszej obuwniczej przygody (minęło 10 lat) służyły nam bezinteresowną radą, pomocą i wsparciem.  Magiczne miejsca, wspaniali ludzie, ciężka praca, a jednocześnie pasja i prawdziwa sztuka rzemiosła. To wszystko, co otworzyło nam oczy tak bardzo pobudziło na starcie. Przez te wszystkie lata nawiązaliśmy relacje, o których nie marzyliśmy. Odbyliśmy spotkania, które wydawały się nierealne. Przeżyliśmy chwile, które same w sobie są i pozostaną wartością. Nie wierzcie politykom – Polska to wspaniały kraj i naprawdę potrafimy być razem! Wystarczy odrobina chęci, pracy i otwartości. Doskonałym przykładem takiej właśnie współpracy i wzajemnego wsparcia są nasze wieloletnie relacje z Pracownią Jan Kielman. Proszę sobie wyobrazić, że z okazji 10-lecia tej znajomości od dziś można tam serwisować kupione od nas buty!

Shoerpepair Patine Shoes

Coś co zawsze na nas działało – klimat ręcznego rzemiosła.

 

Serwis butów w Warszawie
W ten sposób odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku i powtarzające się pytania naszych klientów. Istnieje oczywiście możliwość wymiany obuwniczych spodów w “naszych” manufakturach, ale jest to proces gruntowny, długotrwały i dość kosztowny. Pracownia Jan Kielman  (ul. Chmielna 6, 00-020 Warszawa) oferuje naszym klientom bardzo szeroki zakres usług na absolutnie najwyższym poziomie. Usługi wykonane zawsze w zgodzie z prawidłami ręcznego rzemiosła! Usługi świadczone są również wysyłkowo! Nie musisz być w Warszawie, by serwisować nasze buty w legendarnej pracowni, która w przeszłości szyła buty dla De Gaulle, generała Sikorskiego z rodziną, Jana Kiepury i wielu innych polskich oraz światowych znakomitości. Dziś w gronie luksusowych klientów pracowni znajdują się czołowi artyści, aktorzy, politycy, przedstawiciele rodów królewskich … lista jest bardzo długa i nie wszystkie nazwiska można ujawnić!

Serwis butów PATINE

Wysłużone spody, które po wielu sezonach przestały kojarzyć się z komfortem użytkowania.

 

 

JR Sole

Skórzane spody Rendenbach

 

Zakres usług
Nie sposób wymienić wszystkich pozycji i możliwości z szerokiego wachlarza możliwych napraw, renowacji i usług. Dla Mistrzów pracujących w pracowni prawdopodobnie nie ma rzeczy niemożliwych. W arsenale usług i komponentów pracowni znajdują się na przykład:

 • Skórzene zelówki Rendenbach (szyte)
 • Skórzene zelówki Rendenbach (klejone)
 • Nylonowe zelówki Topy, Vibram klejone
 • Podeszwy całe Vibram
 • Fleki skóra + nylon
 • Fleki skóra + mosiądz
 • Fleki skóra
 • Wymiana obcasów
 • Skórzane zelówki szyte
 • Skórzane zelówki klejone
 • Suwak YKK wymiana
 • Czyszczenie i polerowanie
 • Woskowanie obcasów
 • Wymiana futrówki w piętach
 • Rozciąganie
 • Malowanie, renowacje …

… etc.

Shoerepair Patine Shoes

Praca wymagająca siły, a jednocześnie precyzji.

 

Wymiana skórzanych kruponów

Nie panikuj. To nie sekcja zwłok, a standardowy zabieg.

 

Shoerepair

Możliwość obserwowania Szewca przy takiej pracy zmienia myślenie.

 

Ceny i realizacja
O ceny prosimy pytać bezpośrednio w warsztacie – osobiście, telefonicznie lub e-mailowo (KONTAKT). Wszystko robione jest ręcznie, przy użyciu najlepszych komponentów. Po wykonaniu usługi, czyli około 10 dni, buty będą odesłane pod wskazany adres.

Szewc w Warszawie

Oczyszczone, wygładzone i już wiesz, że będzie dobrze.

 

Wymiana kruponów w butach

Żmudna, brudna, długotrwała robota, by klient mógł podziwiać piękno ręcznego rzemiosła.

 

Zakład szewski

Stare szwy należy oczywiście usunąć.

 

Dlaczego zelówki, a nie kompleksowa wymiana spodów
To kolejna ciekawostka i nauka! Otóż w opinii kielmanowskich Mistrzów kompleksowa wymiana spodów w butach RTW to istna profanacja i marnotrawstwo, które nie powinno mieć właściwie miejsca, zwłaszcza w butach BESPOKE. Przy takiej wymianie do kosza trafia istotna część dopasowanego już do stopy buta oraz cenne komponenty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatem ręczna obróbka zużytej części i precyzyjne wszycie lub wklejenie wysokiej jakości zelówki. Taki właśnie serwis od lat praktykuje z pełnym i obustronnym zadowoleniem Kielman. Czy warto? My już zostaliśmy przekonani i gorąco zachęcamy naszych klientów do wyrobienia sobie własnej opinii w tym zakresie!

Korek w butach klasycznych

Kolejny etap, ale jeszcze daleko.

 

Szewc w Warszawie

Warstwa korkowa już na swoim miejscu i wszystko zaczyna do siebie pasować.

 

Leather Soles Shoerepair

Spody to jedno. Praca nad krawędziami to drugie.

 

Skórzane podeszwy w obuwiu

Pomyśl o każdym z etapów, zastanów się ile czasu należy poświęcić na parę butów i już będziesz wiedział co myśleć o cenie usługi.

 

Wyjątkowa współpraca
O tradycji, historii, rzemiośle i wzajemnym wsparciu już trochę było. Ale warto mieć świadomość, że serwisowanie naszych butów przez Pracownię Jan Kielman jest wyjątkowe również przez wzgląd na to, że żadnej innej firmie ten fantastyczny warsztat takich usług nie świadczy! Jesteśmy dumni i szalenie zaszczyceni!

Skórzane zelówki i fleki

Jak nowe, czy lepiej niż nowe? Dalej już z górki.

 

Dlaczego Kielman, a nie producent
Taniej, szybciej, sprawniej i cały czas wspieramy rodzime rzemiosło! Pamiętacie, że PATINE to polska marka prawda? Staramy się zatem, jak możemy wspierać i dbać przede wszystkim o nasz rynek. Zagraniczni producenci na pewno się nie obrażą, a kontakt z jedną z najlepszych pracowni BESPOKE na świecie jest wspaniałym doświadczeniem i dość często początkiem zupełnie nowej przygody. Sami doświadczyliśmy, zatem polecamy raz jeszcze, przedstawiając kolejne realizacje serwisowe w finale:

Dziura w podeszwach

Jeszcze bardziej zużyte spody wymagające serwisowania.

 

Wymiana obcasów w Warszawie

Zużyte obcasy wymagające serwisowania.

 

Wymiana skórzanych kruponów

Usunięto zużyte elementy.

 

Nowe skórzane podeszwy

Pozostało jeszcze trochę szewskiej roboty.

 

Hand Made Shoes

Ręczne szycie.

 

Szewskie naprawy

Blisko, coraz bliżej.

 

Wymiana skórzanych spodów w butach klasycznych

Ręczne wykończenie pięknej szewskiej naprawy!

 

Umiejętności i doświadczenie
Nie ma w Polsce zbyt wielu Zakładów Szewskich, które są w stanie oferować usługi na tak wysokim poziomie, także jeżeli przyjdzie moment, w którym serwis jest potrzebny …

Ręczne szycie butów

Meaestro!

Szewstwo na najwyższym poziomie

Only for ShoeLovers!

 

Kontakt w sprawie Serwisu naszych butów:

Jan Kielman Pracownia Obuwia s.c.
ul. Chmielna 6
00-020 Warszawa

11:00 – 19:00 pon-pt
11:00 – 14:00 sobota

Tel/Fax: +48 22 828 46 30

jan@kielman.pl

http://kielman.pl/pl/kontakt/

Wymiana podeszw u szewca

Ostatni ;)

 

 

Z pozdrowieniem
PATINE Team

 

 

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project