PATINE.SHOES na kopytach Tadeusza Januszkiewicza

Ponad 3 lata temu pokazaliśmy światu pierwsze buty pod marką własną – PATINE. To były całkiem dobre buty, a klienci do dziś o nie pytają. Jednak my sami nie byliśmy z tego projektu do końca zadowoleni. Dlatego też postanowiliśmy wymazać go z naszej świadomości, wyciągnęliśmy wnioski i zaczęliśmy zupełnie od nowa! Nowe mistrzowskie kopyta! Nowi ludzie! Nowe manufaktury! Nowe skóry! NOWE BUTY! Piłka po Waszej stronie! Powiedzcie nam czy było warto!

Certyfikat T. Januszkiewicz Patine Shoes

Tadeusz Januszkiewicz i jego mistrzowskie kopyta
Nie sposób zacząć inaczej. Przeogromne podziękowania dla Mistrza Tadeusza Januszkiewicza za stałe wsparcie, podpowiedzi, sugestie, otwartość, życzliwość, cierpliwość i moc, którą się dzielił! Pierwsze modele, które udostępniamy na starcie, wykonane są właśnie na kopytach Mistrza, a rozpoznacie je po przedrostku “TJ” na opakowaniu oraz certyfikacie wewnątrz opakowania.

W tym momencie nasze buty nabrały naprawdę konkretnych kształtów, których długo poszukiwaliśmy. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze przyjemności nosić butów uszytych na kopytach, które uchodzą za dzieła sztuki, jest ku temu bardzo dobra okazja! Nie chcecie wiedzieć ilu sampli, poprawek i konsultacji wymagał ten projekt! Kilkukrotnie zmienialiśmy fabryki, skóry, optymalizowaliśmy kształty, opakowania i detale.

Jest na sali ktoś, kto jednego dnia zmierzył 77 par butów? ;)

Czasem po prostu trzeba odpocząć …

Kiedy kończyliśmy loty, zaczynaliśmy rozjazdy. Między jednym, a drugim próbowaliśmy nie zaniedbywać bieżących obowiązków. Wszystko udało się pospinać dzięki wsparciu wspaniałego Teamu, który przejął wiele codziennych obowiązków oraz życzliwych ludzi, jakich spotykamy na swojej drodze! To również dzięki nim powstała nowa marka butów!

Akceptacja Mistrza kończyła ważny etap całego projektu, ale do finalizacji jeszcze daleka droga. Wizyty w pracowni Tadeusza Januszkiewicza to dla nas zawsze ogromna przyjemność, wartość i nauka, której nie da żadna szkoła, ani uczelnia. Trochę, jak wyśniona podróż w czasie. Z tą różnicą, że na końcu okazuje się, że to jednak nie był sen! Uczmy się od ludzi, których czasem mamy na wyciągnięcie ręki. Uczmy się nie tylko rzemiosła, ale korzystajmy również z ich ogromnego doświadczenia życiowego. Czasem wystarczy przestać mówić i zacząć słuchać. Gorąco polecamy!

Tęgość kopyt
Tak, ponownie zaczynamy przede wszystkim od smukłych kopyt, ale nieuchronnie zbliża się czas, w którym będziemy rozwijać ofertę również dla klientów z wysokim podbiciem i mniej standardowymi parametrami, także zostańcie z nami! Już teraz klasyczne czarne Oxford WILLIAMS 502 dostępne są w 3 tęgościach (F-G-H). Właśnie dochodzą do nich nasze czarne PATINE Oxford 77001, które już od startu oferujemy również w 3 tęgościach. Jeżeli macie konkretne oczekiwania, co do modeli na szerokich kopytach, które powinny pojawić się w ofercie, prosimy o konkretne sugestie w komentarzach lub maila do supportu!

Rozmiary
Uogólniając, zbieżne z najpopularniejszymi markami Goodyear Welted, ale szerzej opisywać to będziemy dopiero po zebraniu odpowiedniej ilości materiału od naszych klientów, by statystyki były w miarę wiarygodne oraz pomocne.

Manufaktury
Na przestrzeni kilku ostatnich lat szyliśmy sample w kilku fabrykach z kilku krajów. Ostatecznie zdecydowaliśmy nie przywiązywać się do jednej, choć wydaje się, że w końcu znaleźliśmy tę wymarzoną, która jest w stanie spełnić oczekiwania nasze i naszych klientów.

Projekt jest jednak rozwojowy i zróżnicowany. Dlatego w zależności od preferencji będziemy starali się wykorzystywać najsilniejsze strony danego partnera w danym momencie zawsze utrzymując jednak optymalny stosunek jakości do ceny!

Skóry
Słyszeliście kiedyś o butach, które nie są wykonywane z “najwyższej jakości skór i materiałów”? ;) Prawdopodobnie nie, także by nie zanudzać, postaramy się unikać marketingowych kalek i schematów, a podkreślimy raczej rolę człowieka w całym przedsięwzięciu.

W ofercie PATINE znajdziecie oczywiście buty z doskonałych skór pochodzących z najlepszych europejskich garbarni. W tym z tej najsłynniejszej i pewnie najbardziej pożądanej – D’Annonay. Ale doświadczenie pokazuje, że w tej zabawie niekoniecznie tylko o to chodzi. Dla nas dziś dostęp do przeróżnych skór z dobrych źródeł jest już zadaniem dość prostym. Sztuką jest jednak pozyskanie dobrych, a optymalnie – najlepszych skór z dobrych źródeł. I tu się zaczyna już liczyć jakość ludzi, z którymi współpracujemy. Ludzi, którzy dysponują wiedzą, doświadczeniem i są w stanie na wielu etapach tego pilnować. Wydaje się, że dokonaliśmy optymalnych wyborów, bo feedback po obejrzeniu sampli ze strony naszych konsultantów z branży bardziej niż pozytywny! Nie popadamy w jednak w samozachwyt, bo nie wypada oczywiście chwalić dnia przed zachodem słońca, zatem z niecierpliwością i pokorą oczekujemy na weryfikację rynku!

Ceny
W pewnym momencie naszą obsesją stała się chęć dostarczenia polskiemu konsumentowi naprawdę dobrej jakości butów Goodyear Welted produkowanych w Europie z poszanowaniem praw człowieka, w cenie, która zamknie się w 3 cyfrach z dopiskiem PLN.

Wielu mówiło, że to niemożliwe. Wielu się śmiało. Wielu odwracało się na pięcie. I wiecie co? Mieli rację! Odbiliśmy się od wielu ścian, by pogodzić się z tym faktem. Ale nie do końca, bo to w końcu obsesja! Rozpatrując aktualną cenę naszych butów czysto ekonomicznie, działamy w sumie irracjonalnie. Głupie? Nieprawdopodobne? Być może, ale to plan długofalowy. Jeżeli uda nam się z czasem osiągać zdecydowanie wyższe obroty i będziemy mogli wskoczyć na wyższy pułap zamówień, nasza księgowość przestanie się pukać w głowę (pozdrowienia dla loży szyderców) ;) Póki co, mamy nadzieję, że pomożecie i zrozumiecie, jeżeli przy niektórych akcjach promocyjnych buty marki PATINE będą z nich niestety wyłączone.

Modele
Tym razem startujemy zdecydowanie szerzej. Na początek 7 modeli Patine Shoes w kilku kolorach i opcjach. W sumie 15 indeksów, a na papierze już kolejne projekty. Jeżeli tylko macie swoje typy i wskazówki, bardzo prosimy umieszczać je w komentarzach pod wpisem lub bezpośrednio w mailach do supportu. Wszystkie czytamy z uwagą.

Oxford Cap Toe 77001 Black
Last: TJ Ina F-G-H

Oxford Cap Toe 77002 Black
Last: TJ Ina F

Oxford Cap Toe 77002 Medium Brown
Last: TJ Ina F

Oxford Cap Toe 77003 Medium Brown
Last: TJ Ina F

Derby 2-Eyelet 77004 Light Brown
Last: TJ Vistula F

Derby 2-Eyelet 77004 Medium Brown
Last: TJ Vistula F

Adelaides 77005 Light Brown
Last: TJ Vistula F

Adelaides 77005 Medium Brown
Last: TJ Vistula F

Full Brogues 77006 Black
Last: TJ Oder F

Full Brogues 77006 Light Brown
Last: TJ Oder F

Full Brogues 77006 Medium Brown
Last: TJ Oder F

Full Brogues 77006 Suede Brown
Last: TJ Oder F

Double Monk 77007 Medium Brown
Last: TJ Oder F

#PatineLovers
Jeszcze raz szczególne podziękowania dla grupy przyjaciół naszej marki! Grupy zaangażowanej w projekt, bez której byłoby zdecydowanie ciężej. Równie gorące podziękowania dla najbardziej zaangażowanych i lojalnych stałych klientów, których spinamy klamrą pod nazwą #PatineLovers. To w dużej mierze dzięki nim, z ich pomocą i z myślą o nich podejmujemy nowe wyzwania. Podziękowania również dla wszystkich pozostałych klientów naszego sklepu, bo każdy z nich dokłada cegiełkę. Wiemy, że lubicie, zatem specjalnie dla Was kilka ruchomych obrazków, byście mieli szansę wczuć i wsłuchać się w klimat narodzin nowej obuwniczej marki!

 

Skarpety
Chyba nie musimy dodawać, że skarpety widoczne na zdjęciach pochodzą z naszego sklepu i właśnie one najlepiej pasują do wszystkich Waszych butów ;) Oferta w dziele SKARPETY już niebawem zostanie znacznie znacznie poszerzona, ale nie uprzedzajmy faktów!

Promocja 1
Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy choćby na starcie nie zaproponowali czegoś specjalnego dla naszych klientów, także aktualna PROMOCJA z Led-Latarki.pl dotyczy również zamówień z butami PATINE.

Promocja 2
Okazja jest specjalna, także dorzucamy wyjątkowo promocję, która łączy się z tą pierwszą, a jej zasady znajdziecie w linku: PROMOCJA: LEDLENSER + Gratis-Niespodzianka w 3 kolorach.

Promocja 3
By tradycji stało się zadość, musimy oczywiście rozdać coś bardzo atrakcyjnego w komentarzach pod wpisem blogowym, zatem ogłaszamy KONKURS na najciekawszy komentarz zawierający słowo “PATINE”. Forma dowolna: tekstowa, graficzna, foto, video, szkic, mix …  ogranicza Was tylko wyobraźnia. Konkurs trwa do 10.10.2018. Następnie w ciągu 7 dniu nasz team wyłoni zwycięzców, których ogłosimy edytując ten wpis.

 

NAGRODY:

  1. Wybrana para PATINE SHOES
  2. Wybrana para PATINE SHOES
  3. Niespodzianka PATINE w 6 kolorach

UPDATE 2018.10.17:
Konkurs został zakończony. Nagrody przyznane. Nagrodzeni poinformowani w komentarzach. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Na kolejne akcje i atrakcje zapraszamy wkrótce!

Zapraszamy serdecznie
PATINE Team

 

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project