Outlet, buty po przejściach

Rysa! Don’t Panic
Wysokiej klasy buty z najlepszych skór cielęcych zaraz po wyjęciu z pudełka są zupełnie bezbronne. Niezabezpieczona jeszcze kremami i woskami skóra jest wyjątkowo delikatna i podatna na uszkodzenia. Zarysowanie spowodowane paznokciem potrafi przyprawić o zawrót głowy. Don’t Panic! Dobre skóry mają fantastyczne właściwości regeneracyjne! Z reguły wystarczy szmatka, Pommadier Cream i po rysie nie ma śladu. Do tego skóra zabezpieczona dobrym kremem i woskiem jest o wiele bardziej odporna zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na wilgoć oraz zabrudzenia.

525H_Cambridge_Burdeos_York (2 of 8)

Zagięcia! Don’t Panic II
O ile rysy i odbarwienia są zazwyczaj dość łatwe do zniwelowania, to zagięcia, zmarszczki na skórze w pracujących miejscach cholewki to ślady, których pozbyć się nie da i pozbywać się nie powinno. To cecha charakterystyczna skór naturalnych, którą trzeba polubić (Butofil powie “pokochać”). Efekt można minimalizować stosując dobre, odżywcze kremy i prawidła, ale wyeliminować się go nie da. Już po pierwszej przymiarce ze zgięciem cholewki na bucie musi pozostać ślad. Nawet zgięcie buta w dłoniach powoduje zagięcie, które może być widoczne. Sprawa absolutnie normalna i nie warto z tym walczyć. Martw się, kiedy w pracujących miejscach cholewki śladów nie ma … Twoje buty prawdopodobnie są z gumy lub z plastiku ;)

yanko_657_02

yanko_664_00

Rysy na skórzanej podeszwie! Don’t Panic III
Skórzane krupony podeszwowe są piękne … ale tylko przez chwilę. Nawet przymiarka butów na dywanie z drobinkami piasku może spowodować, że na podeszwie pojawią się szpetne rysy. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Już po pierwszym wyjściu Twoja podeszwa zacznie wyglądać jak podeszwa … czyli brzydko :) Nawet buty niemierzone, a po sesji zdjęciowej na twardym, szorstkim podłożu charakteryzują się szpetnymi szlifami na skórzanej podeszwie. Pamiętaj, to tylko podeszwa … więcej na temat skórzanych kruponów w LINKU.

yanko_657_03

yanko_664_05

Złoty Standard
Wszyscy nasi Klienci mają możliwość kupić buty z darmową wysyłką, a w razie potrzeby można je bezpłatnie wymienić lub ostatecznie zwrócić. W tym miejscu ogromna prośba, by wymieniane czy zwracane pary nie posiadały śladów użytkowania (w miarę możliwości oczywiście). Dla większości świadomych Klientów rysy na podeszwie czy zagięcie cholewki w nowych butach nie stanowią żadnego problemu, ale w grupie najbardziej wymagających odbiorców znajdziemy takich, którzy nie akceptują najmniejszego śladu. Dlatego też warto mieć to na uwadze podczas pierwszej przymiarki – róbmy to jak najmniej inwazyjnie.

Pierwsza przymiarka
Podczas  pierwszej przymiarki zadbaj o to, by nie pozostawić na skórze i  spodach śladów użytkowania. Mierz buty na miękkim podłożu (dywan) i unikaj  zginania  cholewki.  Na  początek  po  prostu oceń czy buty na długość i szerokość są dobre. Nie zginaj ich. To bardzo ważne, gdyż buty, KTÓRE NIE NOSZĄ ŚLADÓW UŻYTKOWANIA można bezproblemowo wymienić lub zwrócić.

Druga przymiarka
Jeżeli  już  jesteś  pewien, że but na długość i szerokość jest dobry, możesz  spokojnie  przejść  do  drugiego etapu przymiarki – zrób kilka swobodnych kroków i oceń czy buty dobrze trzymają się stopy. Nadal rób to na miękkim podłożu (dywan).

Dopasowanie obuwia do stopy
Jeżeli jesteś już pewien, że to Twoje buty, możesz zejść z dywanu, ale nie  wychodź  jeszcze  z  domu.  Twoje  stopy  i  nowe  buty muszą się “polubić”. Oczywiście zdarza się, że buty wyciągnięte z pudełka pasują idealnie,   ale   zdarza  się również,  iż  indywidualne  anatomiczne preferencje stóp sprawiają,   że  zarówno  skóra cholewki,  jak  i korek wypełniający spód muszą się dopasować. Zanim osiągniemy optymalny  komfort  użytkowania może minąć trochę czasu, ale unikniemy cierpienia i pęcherzy   robiąc   to   etapami.  Po  przymiarkach i upewnieniu się, co do rozmiaru, załóż buty na 1h. Drugi raz załóż je na 2h, a następnie na 3h … dzięki temu będziesz miał szansę stopniowo i bezboleśnie dopasować buty do swoich stóp. Chwilę później będziesz już mógł  nosić  swoje ulubione buty 24/7. Jeżeli, mimo wszystko odczuwasz jeszcze  dyskomfort  udaj się z butami do zakładu szewskiego, w którym fachowiec  za  pomocą  chemii  i  maszyn dopasuje buty do Twoich stóp. Ewentualnie  samodzielnie użyj środka, który pozwala na dopasowanie obuwia: Saphir Shoe-Eze.

Wilgoć
Skóra  nie  lubi  wilgoci.  Nowych butów nigdy nie zakładaj na deszcz. Zwłaszcza tych na skórzanych spodach. To bardzo ważne !!! W ogóle unikaj  przemoczenia  i  przepocenia  skórzanych butów. Jeżeli do tego dojdzie,  pamiętaj  by  suszyć wypełnione buty z  dala  od  źródeł ciepła, a po wysuszeniu odżywić przesuszoną skórę dobrym kremem.

OUTLET
Oczywiście buty po uważnej przymiarce, a nawet kilku najczęściej nadal prezentują się doskonale i cały czas nadają się do sprzedaży. Ale zdarza się również, że na eventach czy targach poszczególne pary mierzone są wielokrotnie lub po prostu bez szczególnej uwagi. Zdarza się również, że buty w transporcie zostaną delikatne uszkodzone. Zdarzają się inne sytuacje również po stronie Klientów, w których staramy się pomóc, ale zostajemy z butami, które nie spełniają naszych wysokich norm. Wszystkie te pary mimo, iż nie są parami eksploatowanymi i nie tracą na wartości użytkowej to w naszej ocenie nie nadają się już do sprzedaży jako buty nowe. W trosce o wysoki standard uruchomiony został OUTLET, w którym znajdziecie właśnie takie pary w zdecydowanie lepszych cenach. Ale nie tylko! Lwią część outletowej oferty stanowią buty, które nie noszą śladów przymiarki, bez żadnych, nawet najmniejszych śladów … tam właśnie pozbywamy się OSTATNICH PAR  i końcówek kolekcji.

525H_Cambridge_Burdeos_York (8 of 8)

W dziale OUTLET znajdziecie bardzo atrakcyjne oferty na buty nowe, które nigdy nie były użytkowane. Poszczególne pary mogą być przecenione z kilku powodów:

  • Ostatnie: ostatnie pary i końcówki kolekcji
  • Powystawowe: ślady mierzenia lub drobne odbarwienia oraz rysy
  • Zwrot: ślady mierzenia przekraczające naszą normę
  • Seconds: drobne niedoskonałości, np. rysy czy małe uszkodzenia, odbarwienia …
Każda oferta jest oznaczona i opisana. W przypadku chęci otrzymania fotografii obrazujących aktualny stan danej pary, prosimy o e-mail z taką prośbą. Wszystkie fotografie przedstawione w tym wpisie to przykłady par z bieżącej oferty outletowej.
Zapraszamy serdecznie!

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project