Buty ślubne Yanko

Wpis na temat butów ślubnych Yanko z fotografiami udostępnionymi przez przesympatyczną Młodą Parę oraz komentarzem gościnnym Karola Rzeszutko z magicznej poznańskiej Pracowni Krawiectwa Miarowego Krupa & Rzeszutko.

Krawiectwo Miarowe Krupa i Rzeszutko to ponad 85 lat praktyki i zarazem cztery pokolenia wiedzy, umiejętności i doświadczenia w szyciu odzieży na miarę. Od 1926 roku niezmiennym celem Pracowni jest dbałość o to, by nasza odzież wyróżniała się perfekcją kroju, tkaniną, wysoką jakością wykonania, trafnością w doborze szczegółów oraz wyjątkowym komfortem noszenia.

Od lat sztukę tworzenia ubiorów, opieramy na sprawdzonych technikach krawieckiego rzemiosła, dziś często słusznie kojarzonych z ekskluzywną sztuką krawiectwa angielskiego – “bespoke tailoring” czy też włoskiego – “sartoria su misura”.

Jakość i detale
Przed panami stającymi na ślubnym kobiercu stoi zawsze kilka kluczowych wyborów dotyczących stylizacji w tym wyjątkowym dniu. Z jednej strony sprawa jest prosta, gdyż okazja wyjątkowo formalna, a z drugiej strony wyglądać chcemy naprawdę zjawiskowo. Ten dzień w końcu będziemy przeżywali wielokrotnie oglądając rodzinne fotografie czy wspominając wyjątkowe chwile. Co zrobić, by trzymając się klasycznego kanonu i formalnych ograniczeń zrobić naprawdę dobre wrażenie? Postaw na jakość i detale!

Obuwniczy fundament
Warto pamiętać, że dobrej jakości buty to absolutna podstawa dobrej kreacji. Najlepszy garnitur nie pomoże, jeżeli mamy na nogach brzydkie buty. Z drugiej strony – dobre, pięknie wypastowane na wysoki połysk buty potrafią podratować nawet średniej jakości zestaw. Oczywiście najlepiej, kiedy wszystkie elementy jakościowo i stylistycznie ze sobą grają, ale przygotowując się do ślubu naprawdę warto zacząć od butów. Męskie buty ślubne podobnie jak garnitur powinny być pozbawione zdobień i medalionów – im prostsze, tym lepsze. Czarne, klasyczne wiedenki lub lotniki będą idealne.

Buty ślubne Yanko
Na szczęście buty ślubne dla mężczyzn nie są wydatkiem jednorazowym. Wręcz przeciwnie – czarne wiedenki, czy lotniki to buty, które mieć po prostu trzeba. Buty, od których często zaczyna się budowanie męskiej garderoby. Buty na wszelkie formalne okazje – ślub, studniówka, przyjęcie, pogrzeb, formalne spotkania biznesowe, biuro … Poniżej przedstawiamy listę najczęściej wybieranych modeli z naszej oferty przez przyszłych “Panów Młodych”.

Yanko oxford 558 – najpopularniejszy model na szerokim kopycie 962  (pasują niemal na każdą stopę)

yanko_558_buty_slubne_01

Yanko oxford 272 – na węższym kopycie 915 (wysokie podbicia i szerokie stopy raczej odpadają)

yanko_272_buty_slubne_01

Yanko oxford 433 – na węższym kopycie 915 (wysokie podbicia i szerokie stopy raczej odpadają)

yanko_433_buty_slubne_01

Yanko wholecut 549 – na szerokim kopycie 961 (pasują niemal na każdą stopę)

yanko_549_buty_slubne_01

Yanko wholecut 201 – na węższym kopycie 915 (wysokie podbicia i szerokie stopy raczej odpadają)

yanko_201_buty_slubne_01

Lustrzany połysk
Efekt tak bardzo pożądany i podziwiany w środowisku Gentlemanów, Biznesmenów i Miłośników Męskiej Klasycznej Elegancji oraz wszędzie tam gdzie liczy się klasa. Panowie z reguły nie robią tego dla siebie – prawdopodobnie nie ma Kobiety, która nie zwróciłaby uwagi na tak pięknie prezentujące się buty! Nie zapomnij o tym, przygotowując się do ślubu – w LINKU znajdziesz kilka porad, a poniżej Yanko 558Y z lustrem.

yanko_558_buty_slubne_lustro_01

 

 O idealnym stroju możemy mówić jedynie wtedy, gdy nogawki spodni szytego na miarę garnituru opadają na parę dobrej jakości butów.

Lepiej byłoby wystąpić na bosaka lub tylko w skarpetkach, tłumacząc się religijnymi powodami lub kradzieżą bagażu, niż – występując w tanich butach – stracić twarz.

Bernhard Roetzel
“GENTLEMAN Moda ponadczasowa”

Pasek Yanko
Kupując buty warto wybrać również pasek do spodni, który będzie spójny z całą stylizacją.

 

yanko_paski_slubne_01

Stylizacja ślubna
Buty są bardzo ważne, a wręcz kluczowe … ale pięknie skrojony garnitur, koszula oraz dodatki sprawią, że całość zagra na najwyższym poziomie, a pokazując zdjęcia ślubne bliskim oraz znajomym będziemy zawsze mogli liczyć na “WOW”.  To naprawdę miłe, kiedy ktoś patrzy na fotografie ślubne, jak na małe dzieła sztuki … wszak odgrywamy tam jedną z głównych ról. Poniżej kreacja, która powstała z połączenia wszystkich elementów układanki – buty Yanko 558 oraz szyty na miarę Garnitur, Koszula oraz dodatki z Pracowni Krupa & Rzeszutko w Poznaniu

yanko_buty_slubne_01

yanko_buty_slubne_02

yanko_buty_slubne_03

yanko_buty_slubne_04

yanko_buty_slubne_05

yanko_buty_slubne_06

yanko_buty_slubne_07

yanko_buty_slubne_08

yanko_buty_slubne_09

Gościnnie

Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, ku jakim tworzyliśmy zestaw ślubny dla Pana Macieja, bezwzględnie padło na wełnę o średniej gramaturze w kolorze midnightblue, bardzo charakterystycznym dla wizytowych ubrań męskich. Cechą szczególną ów koloru jest fakt, iż w świetle dziennym wygląda na czytelny ciemny granat, jednak w świetle sztucznym uchodzi za głębszą czerń niż czerń w istocie.  W sztucznym oświetleniu kolor przechodzi w “lekko przykurzoną” – jaśniejszą niż midnightblue barwę “czerni”.

Ze względu na rangę uroczystości oraz dość postawną figurę Klienta, krój garnituru oparliśmy na zdecydowanej, klasycznej elegancji. Aby wyraźnie podkreślić stopień formalności tworzonej przez nas marynarki, oraz optycznie, lekko wysmuklić tułów Pana Maćka, klapy zaostrzyliśmy w rewers frakowy, jednorzędowy przód uzbroiliśmy w pojedynczy guzik, a tył przecięliśmy tylko jednym szlicem, tak aby formę całości jeszcze bardziej zbliżyć do liderów w hierarchii angielskiej elegancji, smokingu i fraka.

Białą bawełnianą koszulę z wykładanym kołnierzem, oraz krytą plisą, wykończyliśmy pojedynczymi mankietami francuskimi na spinki, których krój zazwyczaj można spotkać jedynie w koszulach dedykowanych dla zestawu frakowego.

Krój spodni z tyłem wymodelowanym stricte pod zapięcia szelek, zapewnia odpowiednią równowagę i ułożenie obu nogawek, dzięki czemu dolna część ubrania wygląda stale gładko, równo i schludnie, a sam noszący nie musi się martwić, uwierającym paskiem, opadającymi spodniami i koniecznością ich podciągania bez względu na to czy akurat w danym momencie okoliczności pozwalają mu chwycić za pas czy absolutnie nie…

Mucha i poszetka to już detale, których nie mogło tutaj zabraknąć… kwiat z butonierki najwyraźniej wywiało podczas piruetów, już przy pierwszym uroczystym tańcu, stąd brak owego detalu podczas sesji zdjęciowej ;)

Serdeczne pozdrowienia ze słonecznego Poznania,
Karol Rzeszutko

Drogie Panie
Już przedpremierowo zostaliśmy zasypani pytaniami typu: “Kto ubrał Pannę Młodą, prezentującą się jak Anioł?” My nie wiemy, ale Pracownia Krupa & Rzeszutko to pewnie najlepsze miejsce, w którym można o to zapytać ;)

Drodzy Panowie
Gorąco zachęcamy do korzystania z usług  Pracowni Krupa & Rzeszutko, gdzie po prostu czuć pasję, historię, szacunek nie tylko w stosunku do Klienta, ale i do tradycji, rzemiosła oraz zawodu. Takie miejsca to dobra narodowe, o które warto dbać, a najlepszym na to sposobem jest korzystanie z usług. Przypominamy, że w Pracowni dostępne są również buty YANKO!

logo_krupa_rzeszutko

Pracownia zapewnia usługi krawiectwa miarowego w pełnym zakresie garderoby męskiej i damskiej: frak, smoking, surdut, żakiet, garnitur, kamizelka, koszula, spodnie, spódnica, płaszcz oraz inne elementy męskiego oraz damskiego ubioru. Oprócz ubrań codziennych,  pracownia wykonuje również mundury i kostiumy sceniczne – historyczne oraz współczesne – na potrzeby filmu i teatru.

Podziękowania
Jeszcze raz pięknie dziękujemy Młodej Parze oraz całej ekipie z poznańskiej Pracowni.

Zapraszamy!

Piszemy o najlepszych markach

Yanko Saphir Saphir Patine Yanko elco germany Hanger Project